דני ענק
Gret Dane

ארץ מקור
גרמניה
משקל ממוצע
53 ק"ג
גובה ממוצע
74 ס"מ
רמת אנרגיה
בינונית

שמות נוספים

מסטיף גרמני

ההיסטוריה של גזע הדני הענק

כלבים המזכירים את הדני הענק מופיעים באיורים שנמצאו בקברים מצריים משנת 2200 לפני הספירה. הכלבים הללו היו בעלי רגליים קצרות יותר ודמו לכלבי המסטיף במבנה גופם. סוגי כלבים אלה הגיעו לארצות אחרות באמצעות סוחרים, כאשר פיתוח נוסף שבסופו התקבל הסוג המוכר לנו כיום, בוצע בגרמניה. ההנחה היא כי המסטיף המקורי עבר הכלאה עם גרייהאונד כדי ליצור את הכלב הזריז ודק הגזרה המוכר כ"דני ענק". תחילה השתמשו בדנים להתגרות בפרים ובהמשך הם לקחו חלק בציד חזירי בר או עופות גדולים. מועדון הגזע הראשון של הדני הענק הוקם בבריטניה בשנת 1885.

מראה חיצוני

כלב הדני הענק הוא כלב גדול, שרירי וחזק, בעל רושם אצילי ומעורר כבוד. הראש שלו מלבני וארוך והפרווה קצרה וצפופה.

תכונות אופי של גזע הדני הענק

הדני הענק הוא כלב נבון ושופע חיבה. הוא יכול להיקשר מאוד למשפחתו ואפילו לחברים קרובים שבאים לבקר אותו לעתים קרובות, ולגלות כלפיהם נאמנות רבה. הוא מסתדר היטב גם עם כלבים אחרים, חיות בית וילדים, ומתאים במיוחד למשפחה פעילה. כלב דני ענק הוא גם כלב שמירה מצוין למרות שאינו נובח הרבה, משום שהוא יכול להתריע במהירות על התקרבות זרים לטריטוריה הביתית.

אילוף והתנהגות של גזע הדני הענק

הדני הענק הוא כלב נבון, ועבודה עם מאלף מנוסה יכולה להפוך אותו לכלב שמירה מצטיין. מכיוון שהם גדלים במהירות והופכים לכלבים גדולי מידות, יש להתחיל באילוף כשהכלבים צעירים מאוד. 

רמות אנרגיה

בינוניות. דני ענק אינו דורש פעילות רבה כל כך כפי שניתן אולי לצפות מגודלו. הוא שמח להצטרף למשפחה כשהיא יוצאת לטייל מחוץ לבית, אבל נהנה גם לשבת בסלון ולהתענג על כל פינוק זמין. חשוב לשמור על פעילות מוגבלת בזמן תקופת הגדילה שלו, מאחר שפעילות מופרזת עלולה לגרום לבעיות חמורות בעצמות, במפרקים ובשרירים.

התאמה לילדים

גבוהה. מדובר ב"ענק רגיש" לכל דבר. כלב הדני הענק משלב בין מראה עוצמתי וחזק לבין עדינות רבה, ויודע להתנהל באופן המיטבי עם ילדים בכל גיל. להבדיל מכלבים גדולים אחרים הוא אינו מצריך רמות פעילות גבוהות, ולכן הסיכוי שיהפוך להיפראקטיבי וינהג בחוסר סבלנות קטן משמעותית. 

שגרת טיפוח

פרוותו של הדני הענק היא חלקה וקצרה. ניתן להברישה באמצעות כפפת סירוק, ואין צורך בפעולות מיוחדות נוספות.