חתול יערות נורבגי
Norwegian Forest Cat

ארץ מקור
סקנדינביה

ההיסטוריה של גזע חתול היערות הנורבגי

חתול יערות נורבגי שייך לגזע חתולים עתיק, שמוזכר במיתולוגיה הנורבגית כ"חתול הקסום" ובאגדות הסקנדינביות כ"חתול הטרולים". ההנחה היא שמקור הגזע של חתול היערות הנורבגי בחתולים קצרי השיער שהובאו על ידי הוויקינגים מבריטניה ובחתולים ארוכי השיער שהובאו לסקנדינביה על ידי הצלבנים. שורשי חתול היערות הנורבגי בצפון הקר של סקנדינביה, והמשמעות היא שהחתול מורגל לחיות בקור החורפי. הכלי הטוב ביותר שלו להתמודדות עם פגעי מזג האוויר הוא הפרווה הכפולה, שמרחיקה את הרוח והשלג ומתייבשת במהירות. חתול יערות נורבגי הוא גם מטפס מוכשר, שיכול להגיע למקומות שחתולים אחרים יכולים רק לשאוף לטפס אליהם. הגזע זכה להכרה בנורבגיה בשנת 1930 והופיע לראשונה בתערוכות בשנת 1938. תחילה לא הותר ייצוא החתולים למדינות אחרות, אולם בהמשך זכה הגזע להכרה בינלאומית.

מראה חיצוני

חתול יערות נורבגי הוא גזע חתולים גדול אך אלגנטי, בעל פרווה ארוכה למחצה. חתולי הגזע מתפתחים באיטיות ועשויים להגיע לבגרות רק בגיל ארבע. ראשם הוא בעל מבנה משולש ועיניהם גדולות ויכולות להיות בכל צבע, ללא קשר לגוון הפרווה. אוזניהם הפלומתיות ממוקמות גבוה על גבי הראש, והן רחבות בבסיס וצרות בקצה. הגוף של חתול יערות נורבגי ארוך, שרירי ובנוי כהלכה. רגליהם האחוריות ארוכות יותר מאשר הקדמיות, וזנבם ארוך ומסולסל.

תכונות אופי של גזע חתול היערות הנורבגי

חתול יערות נורבגי הוא גזע ידידותי מאוד, שאוהב אנשים ומתענג על חברה של בני אדם. הוא לא אוהב להישאר לבדו, ותובע לקבל גילויי חיבה מכל מי שמגיע לבית. מדובר בחתול נבון שיכול להפוך לחתול בית נפלא, מאחר שהוא אוהב לשחק ומצפה בכיליון עיניים לזמן הבילוי המשותף שלו עם בני המשפחה המאמצים. למרות שגזע חתולי היערות הנורבגי מורגל בחיים מחוץ לבית, הוא יכול להפוך לחתול בית שמח ומסופק בתנאי שעומד לרשותו שטח מתאים למשחק ומקומות גבוהים אליהם הוא יכול לטפס.

שגרת טיפוח

גזע חתולים זה שייך לקבוצת החתולים בעלי הפרווה הארוכה למחצה, וככאלה הם זקוקים לעזרה בכל הנוגע לטיפוח שלה. הרעמה המפוארת של חתול היערות הנורבגי דורשת הברשה כדי לשמור על המראה שלה, כמו גם במטרה להימנע מסיכון של הצטברות כדורי פרווה בגופו של החתול כתוצאה מליקוק יומיומי.