תזונת כלבים

תזונת כלבים נכונה היא בסיס הכרחי לבריאותו הכללית של הכלב שלכם. בתור אלה שאחראיים לספק לכלב את התפריט היומי שלו, עליכם לדעת מה מותר לו לאכול ואילו רכיבים חיוניים לבריאותו.

צרכיו התזונתיים של כלב משתנים בהתאם לפרמטרים שונים החל מגילו, דרך מצבו הבריאותי ועד לרמת פעילותו היומיומית. לגור צעיר למשל, נחוצים רכיבים תזונתיים שונים מאשר לכלבה הרה או לכלב מבוגר שמעדיף להעביר את שגרת יומו במנוחה על הספה. הטיפים הבאים יעזרו לכם לבסס תזונת כלבים נכונה ומתאימה לכלב שלכם, כך שירגיש במיטבו בכל רגע ביום.

עוד כמה שאלות נפוצות (ותשובות) בנושאי תזונת כלבים

שאלה: כמה אוכל לתת לכלב?
תשובה: כמות המזון מותאמת למזון אותו צורך הכלב, רמת הפעילות, מצב רפואי, משקל הכלב ועוד משתנים רבים,  וטרינר פורינה ישמח לייעץ על כמות המזון המותאמת לכלבך ניתן לפנות בטלפון 1-800-70-60-40.  לעוד מידע בנושא , תוכלו גם להכנס לעמוד הכתבה שלנו בנושא.

שאלה: איזה מזון ביתי אפשר לתת לכלב?
תשובה: אם הכלב מקבל מזון ביתי בלבד מומלץ להתייעץ עם תזונאי וטרינר על מנת לקבל תזונה מלאה ומאוזנת. מומלץ לשלב פירות כמו תפוחי עץ , אגסים וגזרים. ולהימנע מענבים, שום, בצל, שוקלד , גלעין אבוקדו וכו'.

שאלה: מה ההבדל בין סוגי המזון השונים לכלבים?
תשובה: סוגי המזון לכלבים מגיעים ברמות שונות של איכות, אשר נקבעת על פי סוג החלבון מהחי, ריכוז החלבון מהחי במוצר, ריכוז החלבון במוצר, רמת האנרגיה של המוצר ועוד. המזונות מתחלקים למזונות מלאים- מזון אשר מספק את כל צרכיו של בע"ח או משלימים- מזונות המצריכים תוספת מזון אחר או תוספים על מנת למלא את כל צורכי בע"ח. מזונות יבישים (עד 13% לחות) יהיו בדר"כ מזונות מלאים ומזונות לחים בדר"כ 70%-80% הינם מזונות משלימים. בנוזף במקרים מסויימים עשוי הרופא הוטרינר להמליץ על מזונות ייעודים לתמיכה בצבי מחלה מסויימים וטיפול בהם. 
לעוד טיפים חשובים לבחירה נכונה של סוג האוכל לכלבים שלכם >> לחצו כאן

שאלה: כמה אוכל לתת לגורים?
תשובה:  בדיוק כמו אצל כלבים בוגרים, גם פה אין תשובה שהיא חד משמעית ונכונה לכל הגזעים. הכמויות תלויות בגזע הגור, רמת הפעלתנות שלו, מצבו הרפואי ומצב התפתחותו הפיזי ועוד.
וטרינר פורינה, ישמח לסייע לכם ולתת ייעוץ פרטני עבור הגור שלכם במוקד הטלפוני שלנו במספר - 1-800-70-60-40.
לטיפים נוספים על תזונה נכונה לגורים >> לחצו כאן