כמה זמן חתולים חיים?

אם יש לכם חבר פרוותי ממשפחת החתוליים, או שאתם שוקלים לאמץ אחד, אתם בטח שואלים את עצמכם כמה זמן חתולים חיים? חתולי בית יכולים לחיות חיים ארוכים, אך אורך החיים שלהם תלוי במספר גורמים.

למשל, משתנים כמו הגזע של החתול והאם הוא נמצא בתוך הבית או בחוץ יכולים להשפיע על תוחלת החיים שלו. גורם נוסף הוא סגנון החיים שלהם ומה הם אוכלים, וגם היקף הפעילות הגופנית שלהם משחק תפקיד משמעותי.

הפיתוחים הבלתי פוסקים בתחומי הרפואה הווטרינרית והמדע הביאו להארכת תוחלת החיים של חתולים, כך שאפשר לקוות שהחתולים שלנו יישארו בריאים ושמחים זמן רב יותר. המשיכו לקרוא כדי לגלות כמה זמן חתולים החיים בבית ובחוץ יכולים לחיות, כמה זמן גזעים מסוימים חיים וכיצד לשמר או להאריך את תוחלת החיים של החתול שלכם.

כמה זמן חתולים חיים בממוצע?

בממוצע, חתולי הבית שלנו חיים בין עשר לחמש עשרה שנים. מספר זה שווה ערך ל-56 עד 76 שנות חיי אדם, בחישוב גס. אבל כמובן שתוחלת החיים של חתולים תלויה במספר גורמים המפורטים בהמשך.

כמה זמן חיים חתולים החיים בחוץ

חתולים בית המשלבים גם יציאה החוצה, אוהבים לגלות את העולם ולהיכנס לכל מקום. למרבה הצער, הדבר כרוך בסיכונים. לפי Pet Web MD, תוחלת החיים של חתולים החיים בחוץ ונמצאים ללא השגחה רוב הזמן עומדת על שבע שנים.

לחתולים החיים בחוץ יש סיכוי גדול יותר להיגנב, לאכול משהו שהם לא אמורים לאכול (למשל צמחים רעילים, מזון מקולקל או מורעל) ולהסתבך בקטטות עם חתולים אחרים. ועדיין לא הזכרנו את העובדה שחתול שחי בחוץ נמצא בסיכון להידרס ע"י כלי רכב. על מנת להפחית סיכונים אלה, נסו לשמור את החתול ההרפתקן שלכם בתוך הבית בזמנים מסוכנים יותר, כמו שעות החשכה.

כמה זמן חיים חתולי בית?

חתולים שחיים בבית, מבלים את רוב חייהם בין חדרי הבית שלנו. סגנון חיים ביתי לא מתאים לכל סוגי החתולים, אך עשוי להתאים לחתולים מסוימים, ועצם והידיעה שהם נמצאים בסביבה חמימה, נוחה ובטוחה יכולה להרגיע את הבעלים.

חתולים החיים בתוך הבית בלבד נתקלים בפחות סכנות מאשר חבריהם המשלבים גם יציאה מחוצה לו, בלי מכוניות, מאבקי טריטוריה וסיכונים אחרים. לכן מקובל להניח כי שמירה על חתולים בתוך הבית מאריכה את חייהם. אז בממוצע, כמה זמן חתולים חיים בתוך הבית? ובכן, האומדנים משתנים, אבל וטרינרים רבים אומרים שחתולים החיים בבית יכולים להגיע לתוחלת חיים של 10 עד 15 שנים.

כך למשל, בעליהם של חתולים מגזעים מסוימים, למשל חתולים סקוטים, מרגישים שהם מתאימים יותר לסגנון חיים ביתי מלא. ולעומתם יש גזעים אחרים שכן יעדיפו גם ביקורים מפעם לפעם בחוץ. חתולים ביתיים כאלו יכולים לצאת החוצה תחת השגחה, לגינה סגורה כאשר הבעלים שלהם נמצאים בסביבה, או אפילו ל'קטיו', שהוא מעין מסלול פעילות לחתולים ביתיים המאפשר להם לקבל טעימה מן החיים בחוץ.

כמה זמן חתולי טאבי חיים

תוחלת החיים של חתול יכולה להיות תלויה בגזע. חתולי טאבי הם חתולים פופולריים, אז כמה זמן הם חיים? תוחלת החיים הממוצעת של חתול טאבי היא בין 12 ל-15 שנים, אבל יש גם כאלה שיכולים להגיע לגיל 18 או יותר.

תוחלת החיים של חתולים גזעיים ומעורבים

במחקרים שונים התקבלו תוצאות שונות. לפי Vets Now, לחתולים מעורבים היתה תוחלת חיים ממוצעת של 14 שנים. הם גילו גם כי לחתולים גזעיים היתה תוחלת חיים נמוכה במקצת של 12.5 שנים, אותה ניתן אולי לייחס לסיכון המוגבר למחלות תורשתיות.

כיצד תאריכו את תוחלת החיים של החתול שלכם?

עכשיו, כשאנחנו יודעים כמה זמן חתולים חיים, אתם בטח תוהים האם יש דרך להאריך את הזמן שלהם איתנו עד כמה שניתן. כמובן שאנחנו רוצים שהחברים הפרוותיים שלנו יחיו זמן רב ככל האפשר ועם האהבה והטיפול הנכונים, ניתן להגדיל את הסיכוי של החתול שלכם לחיות את חייו במלואם. הנה כמה דרכים לשמור על תוחלת החיים של החתול שלכם או להאריך אותה:

חיסונים – הקפדה על כל החיסונים הנדרשים במרווחי הזמן המומלצים, יעניקו הגנה לחתול שלכם מפני גורמי מחלות, ויסייעו להם להמנע מהדבקות במחלות מסוכנות.

בדיקות אצל הווטרינר - כולנו צריכים להיבדק מדי פעם וזה נכון גם לגבי החתול שלכם.

תזונה בריאה - תזונה מאוזנת לחתול תתמוך בכושר ובבריאות החתול שלכם.

• ודאו שהם נמצאים במקום סגור חמים ובטוח במהלך הלילה.

שימוש בשבב תת עורי - אם החתול שלכם ילך לאיבוד, השבב יגדיל את הסיכויים שלכם להתאחד איתו שוב.

פעילות גופנית - שמירה על הכושר והבריאות של החתול מועילה מאד.

גירוי חושי - חשוב לוודא שהחושים של החתול שלכם נשארים חדים, במיוחד ככל שהוא מזדקן.

לגלות כמה זמן חתולים חיים היא דרך נהדרת ללמוד יותר על ידידינו החתוליים. אם אתם מתכננים לאמץ חתול, תוכלו לגלות את כל מה שאתם צריכים לדעת בעמוד הלובי שלנו – חיית מחמד חדשה.