איך לשמור על החתול שלכם בימי הקיץ החמים?

בדומה אלינו ולכלבים, גם חתולי בית יכולים לסבול מעומס חום בקיץ. בעיקר רגישים לכך גזעי חתולים בעלי מבנה פנים פחוס, חתולים הסובלים מהשמנת יתר וכן חתולים בעלי פרווה ארוכה. אך גם אם החתולים שלכם אינם נמנים על אחד מהסוגים הללו, עדיין חשוב לשמור עליהם ולסייע להם להצטנן בעונה החמה. 
הנה מספר טיפים לעזור להם להתמודד עם החום בחודשי הקיץ :
 

הקפדה על שתיה סדירה ומים טריים לחתול

הטיפ החשוב ביותר בנושא זה, הוא הקפדה על אספקת מים טריים ונקיים. כדאי להציב מספר קערות מים באזורים שונים בבית ולהשתמש בקערות מסוגים שונים, על מנת לעודד את החתול לשתות כמה שיותר. זכרו כי לכל חתול העדפה משלו. יש להחליף את המים בתדירות גבוהה לשמירה על נקיונם וכן לשמור על נקיון של הקערה עצמה. חתולים רבים מעדיפים לשתות מים זורמים- אפשר לרכוש מזרקות מים ייעודיות שיביאו לצריכת מים גבוהה יותר. 
חשוב לציין כי העדר שתייה מספקת ישפיע על מראה הפרווה והעור, ואף יכול  לחשוף את החתול להתפתחות בעיות בדרכי השתן התחתונות והעליונות בעתיד. 
 

הקפידו להגיש מזון חתולים טרי

מזון חתולים מתקלקל במהירות בחום ועל כן חשוב לנקות את קערת המזון , לזרוק שאריות מזון שלא נאכל מעל 12 שעות, ולהחליפו במזון טרי ואיכותי.

הברשה וטיפוח פרוות החתול בקיץ

בתחילת הקיץ מתחילה נשירת פרווה וחשוב להברישה ולסרקה ובכך להפטר מפרווה שנשרה . סירוק והברשה ימנעו קשרים בפרווה, וכן יורידו כמות כדורי פרווה הנוצרים כתוצאה מבליעת פרווה בעת ליקוק עצמי. נשירה בעת החלפת עונות הינה תופעה טבעית. עם זאת, במידה וזיהיתם נשירה מוגברת , או סימנים עוריים נוספים יוצאי דופן כגון: גרד, אדמומיות עור, ליקוק פרווה מוגבר או התקרחויות – יתכן והנשירה נובעת מבעיה רפואית עורית או כללית וחשוב לבצע בדיקה אצל הוטרינר. 

תספורת בקיץ לחתול – האם מומלץ?

רוב החתולים אינם צריכים תספורת, והברשה תדירה תהווה את הדרך הטובה ביותר להפטר מפרווה שנשרה ולשמור על פרווה נקייה, אוורירית נטולת קשרים . חתולים בעלי פרווה ארוכה לעתים כן יידרשו תספורת במהלך הקיץ וחשוב לבצע זאת על ידי ספר מקצועי. 

איוורור הבית – דאגו לזרימת אויר בבית

חשוב לדאוג לאיוורור של הבית בו שוהה החתול בימי הקיץ ולהקפיד לא להשאיר את החתול בחדר סגור בלתי מאוורר. תמיד דאגו לזרימת אויר בחדרים: מאוורר תקרה , חריצים פתוחים בחלונות והטוב ביותר חלונות פתוחים מרושתים היטב. שימו לב שלא להותיר מאוורר ריצפה פתוח-  שכן, זה, יכול להוות סכנה אמיתית לכל חתול סקרן. חתולים רבים אוהבים לחפש ריצפה קרירה לשכב עליה בחום- אפשרו לחתול גישה לאזורים אלו. 

העונה האהובה על הטפילים –זה הזמן לטיפול לחתול כנגד טפילים חיצוניים

עונת הקיץ היא שיא זמן פעילותם של הטפילים החיצוניים. טיפול כנגד פרעושים וקרציות נדרש הן בחתול והן בסביבתו. במידה וזיהיתם נגיעות בטפילים חיצוניים יש לבצע טיפול הן לבעל החיים והן לסביבתו. קיים מגוון רחב של טיפולים - התייעצו עם הוטרינר לגבי הטיפול הטוב והבטוח ביותר לחתול שלכם והמנעו משימוש עצמי בחומרים היכולים להביא להרעלה ולסכנת חיים.